Preskočiť pás s príkazmi
Prejsť na hlavný obsah
Essilor Slovakia > NOVINKY > Essilor Slovakia sa pripojil k aktivitám Svetového dňa zraku na celom svete
Essilor Slovakia sa pripojil k aktivitám Svetového dňa zraku na celom svete
 

BRATISLAVA 9. október 2013 – Svetový deň zraku, ktorý tento rok pripadol na štvrtok 10. októbra, opäť upriamil pozornosť na zrak, prevenciu slepoty a problémy či ochorenia, ktoré s videním súvisia. V súlade s jedným z cieľov tohto dňa, ktorým je zlepšiť kvalitu života vďaka starostlivosti o zrak, sa 10. októbra od 10:00 na prízemí prvej ekologickej budovy v Bratislave BBC 1 Plus uskutočnil bezplatný screening zraku pre verejnosť.

„Veríme, že zdravú firmu tvoria zdraví zamestnanci. Okrem kvalitného pracovného prostredia tomu napomáha aj prevencia a včasná diagnostika. Aj preto sme sa rozhodli podporiť toto podujatie, ktoré pomôže zlepšiť kvalitu života mnohým ľuďom,“ vysvetlil lízingový riaditeľ BBC 1 Plus Radovan Mihálek. „Myšlienka BBC 1 Plus je nám nesmierne sympatická. Sme veľmi radi, že spoločne upozorníme na dôležitosť zdravšieho života, ku ktorému neodmysliteľne patrí ostré a zdravé videnie,“ doplnila marketingová špecialistka spoločnosti Essilor Monika Remiašová.

Problémy so zrakom znepríjemňujú život množstvu ľudí, ktorí sa návšteve lekára vyhýbajú až dovtedy, kým nie je nevyhnutná. Screening je komplexné subjektívne vyšetrenie zraku spočívajúce v 12 testoch rozdelených pre pravé a ľavé oko, s výsledkom zistenia refrakčného stavu očí, zorného poľa, kontrastnej citlivosti a farbocitu. Screeningom je možné zistiť zrakovú chybu – teda myopiu, hypermetropiu, presbyopiu či astigmatizmus. Ľudia, ktorí absolvujú screening zraku, získali zľavu na nákup okuliarových šošoviek Essilor.

Návštevou BBC 1 Plus sa počas Svetového dňa zraku začala pre mnohých ľudí cesta za lepším videním. Naši odborníci záujemcom prezradili, či majú so zrakom možno netušené problémy a zároveň ich nasmerujú k tým najlepším špecialistom prostredníctvom stránky www.najdioptiku.sk.

Pozrite si reportáž a fotky z podujatia!
$Resources:imgRssButtonImgAlt;
RSS kanál
Vytlačiť
Vytlačiť
Poslať
Poslať priatelovi
PoklesNárast
Veľkosť textu