Preskočiť pás s príkazmi
Prejsť na hlavný obsah
Essilor Slovakia > NOVINKY > Svetový deň zraku bude 8. októbra!
Svetový deň zraku bude 8. októbra!
 
Svetový deň zraku, ktorý tento rok pripadá na štvrtok 8. októbra, opäť upriami pozornosť na zrak, prevenciu slepoty a problémy či ochorenia, ktoré s videním súvisia. V súlade s jedným z cieľov tohto dňa, ktorým je zlepšiť kvalitu života vďaka starostlivosti o zrak, sa v mesiaci september a október uskutoční viacero screeningov pre širokú verejnosť. Tie zabezpečí spoločnosť Essilor s partnerskými optikami. 

Svetovy den zraku.jpg
Problémy so zrakom znepríjemňujú život množstvu ľudí, ktorí sa návšteve lekára vyhýbajú až dovtedy, kým nie je nevyhnutná.

Čím možno trpíte?

Myopia znamená krátkozrakosť, čiže treba spozornieť, keď často žmúrite, aby ste videli do diaľky. Jej opakom je hypermetropia – ďalekozrakosť. Hypermetropovia teda vidia dobre do diaľky, no zle do blízka. Často ju sprevádza škuľavosť. Akýmsi spojením oboch problémov je astigmatizmus, ktorý ľuďom bráni ostro vidieť do blízka i do diaľky. Po 40. roku života každého postihuje presbyopia, ktorá nie je zrakovou chybou, ale prirodzenou zmenou videnia prichádzajúcou s vekom. S pribúdajúcim vekom totiž stráca očná šošovka svoju pružnosť, dochádza k ob­medzeniu akomodačnej schopnosti a zaostrovania a človek začne potrebovať okuliare na čítanie. Ideálnym riešením sú multifokálne okuliare, ktoré umožňujú prirodzené videnie na všetky vzdialenosti. 

Pozrite sa, ako sme v Essilor oslávili Svetový deň zraku na celom svete:

 Infografika.jpg$Resources:imgRssButtonImgAlt;
RSS kanál
Vytlačiť
Vytlačiť
Poslať
Poslať priatelovi
PoklesNárast
Veľkosť textu