Preskočiť pás s príkazmi
Prejsť na hlavný obsah
Essilor Slovakia > O ESSILOR > História Essilor
História Essilor
Essilor - svetový líder v oblasti výroby okuliarových šošoviek
Essilor Group logo.jpg
Už viac ako 160 rokov sa spoločnosť Essilor snaží prinášať nositeľom okuliarových šošoviek tie najlepšie a najinovatívnejšie riešenia pre zrak. Spoločnosť Essilor bola založená v roku 1972 zlúčením spoločností Esselte a Silor, ktoré v polovici 20. storočia dominovali francúzskemu trhu s okuliarmi.

Spoločnosti Esselte a Silor sa podieľali na vývoji pokrokových technológií, ktoré umožnili skupine dosiahnuť vedúce postavenie. Prvá progresívna okuliarová šošovka na svete, Varilux, bola vyvinutá v spoločnosti Société des Lunetiers (Esselte) v roku 1959. V rovnakom roku vznikla aj plastová okuliarová šošovka ORMA 1000, ktorá pochádza z dielne spoločnosti LOR (Silor). 

Inovácia je aj naďalej jedným z pilierov súčasnej stratégie skupiny: spoločnosť Essilor vynakladá ročne viac ako 150 miliónov Eur na výskum a vývoj a každý rok uvádza na trh viac ako 200 nových produktov a riešení.

Poslanie zlepšovať zrak bolo výslovne uvedené v zmluve o zlúčení z roku 1972 a aj dnes je hnacou silou skupiny pri napĺňaní jej poslania a politiky spoločenskej zodpovednosti. Zamestnanci skupiny organizujú početné akcie, ktoré majú sprístupniť korekciu zraku na celom svete. V roku 2007 bol založený nadačný fond Essilor Vision Foundation, ktorý umožnil vyšetriť zrak viac ako 70 000 detí a poskytol ľuďom v núdzi viac ako 15 000 dioptrických okuliarov.

Heslo "vidieť svet lepšie" je výsledkom bohatej histórie spoločnosti Essilor a východiskom našej práce v budúcnosti.

1849 Založenie Association fraternelle des ouvriers lunetiers, združenia výrobcov okuliarových obrúb vo štvrti Marais v Paríži. Združenie sa neskôr premenovalo na Société des Lunetiers (SL) a v roku 1962 na Esselte.
1931 Založenie Lissac Frères (Lissac Brothers) v Paríži.
1959 Spoločnosť SL uvádza na trh progresívnu okuliarovú šošovku Varilux, vynájdenú Bernardom Maitenazem. V tom istom roku spoločnosť LOR (budúci Silor) uvádza na trh organickú okuliarovú šošovku Orma 1000.
1972 Založenie spoločnosti Essilor zlúčením spoločností Esselte a Silor.
1975 Vstup spoločnosti Essilor na Parížsku burzu.
1979 Prvý výrobný závod spoločnosti Essilor v Ázii – na Filipínach.
1983 Partnerstvo so spoločnosťou Cartier v oblasti dizajnu a pri výrobe luxusných rámov.
1988 Uvedenie progresívnej okuliarovej šošovky Varilux Multi-Design na trh.
1991 Spoločný podnik s americkou spoločnosťou LPG umožnil uviesť na trh organické fotochromatické okuliarové šošovky Transitions.
1992 Na trh boli uvedené okuliarové šošovky Crizal no glare, ktoré potlačovali odlesky, boli odolné proti poškriabaniu, odtlačkom, prachu a vode.
1995 Spoločnosť Essilor sa stáva súčasťou burzového indexu CAC 40. Akvizícia spoločnosti Gentex umožňuje spoločnosti Essilor uviesť v roku 1968 na trh polykarbonátové okuliarové šošovky Airwear.
1999 Partnerstvo spoločností Essilor a Nikon s cieľom vyvinúť okuliarové šošovky so špičkovými úžitkovými vlastnosťami.
2003 Uvedenie okuliarových šošoviek Varilux Ipseo na trh znamená prelom v individuálnom prispôsobení progresívnych okuliarových šošoviek.
2006 Uvedenie progresívnych šošoviek s vysokým rozlíšením Varilux Physio na trh.
2007 Založenie nadačného fondu Essilor Vision Foundation v USA.
2009 Uvedenie polarizačných slnečných šošoviek Xperio a automatického brúsiaceho systému Mr Blue na trh.
2010 Akvizícia spoločnosti FGX International, popredného amerického výrobcu voľnopredajných okuliarov na čítanie. Uvedenie radu Essilor eyecode, inovácie v individuálnom prispôsobení okuliarových šošoviek. 
2011 Vytvorenie novej kategórie okuliarových šošoviek: Optifog, riešenie proti zahmlievaniu
2012 40. výročie založenia skupiny Essilor Group. Uvedenie 7. generácie progresívnych šošoviek Varilux S series na trh.
2013
​2014​Predstavenie nového systému proti zahmlievaniu okuliarových šošoviek - Optifog. Uvedenie Crizal Prevencia a Varilux E series na trh. Uvedenie novej farby Transitions - Grafitovo zelená.
​2015​Uvedenie novej rady okuliarových šošoviek proti únave očí a od digitálneho sveta - Eyezen. Online objednávanie okuliarových šošoviek prostredníctvom systému Opsysweb. Rozšírená rada XTRActive. 
​2016

$Resources:imgRssButtonImgAlt;
RSS kanál
Vytlačiť
Vytlačiť
Poslať
Poslať priatelovi
PoklesNárast
Veľkosť textu