Preskočiť pás s príkazmi
Prejsť na hlavný obsah
Astigmatizmus
 
Hlavnou príčinou astigmatizmu je nesprávne zakrivenie rohovky, to znamená, že rohovka nemá guľatý tvar, ale je mierne oválna. Astigmatici nepresne zaostrujú do blízka i do diaľky, majú neostré periférne videnie, nemôžu zreteľne rozoznávať určité tvary a detaily, ani vidieť ostrý kontrast medzi horizontálnymi, vertikálnymi alebo šikmými čiarami.

Astigmatizmus sa môže vyskytovať v kombinácii s inými chybami, napríklad myopiou, hypermetropiou a presbyopiou.

Astigmatizmus sa často vyskytuje u detí a môže nepriaznivo ovplyvniť školský prospech, pretože dochádza k zámene písmen a čísel.

             

Na korekciu astigmatizmu se používa torická okuliarová šošovka (zaoblená šošovka s premenlivou hrúbkou okrajov). Táto šošovka je konštruovaná tak, aby kompenzovala vadu rohovky a upravila os astigmatizmu. Rozdiely v hrúbke okrajov šošovky sú preto tým väčšie, čím silnejší je astigmatizmus.

Riešenie pre astigmatizmus

Pre riešenie astigmatizmu ponúka spoločnosť Essilor veľmi ľahké okuliarové šošovky, ktoré sú stále tenšie. Doby, kedy boli okuliarové šošovky príliš hrubé a ťažké, sú už minulosťou – teraz budete radi nosiť pohodlné okuliare.

Pre astigmatikov so slabou a strednou korekciou:

  • Okuliarové šošovky Stylis: tenké a estetické
  • Okuliarové šošovky Ormix: kvalitné a komfortné
  • Okuliarové šošovky Airwear: odolné a bezpečné
Pre astigmatikov so silnou korekciou:

  • Okuliarové šošovky Lineis: istota a komfort
Pre pacientov s kombinovaným astigmatizmom a presbyopiou:
  • Doporučené riešenie pre váš zrak sú progresivne okuliarové šošovky Varilux. Sú vhodné pre korekciu myopie a umožnia vám venovať sa všetkým aktivitám, pretože dokonale uvidíte do blízka i do diaľky.


$Resources:imgRssButtonImgAlt;
RSS kanál
Vytlačiť
Vytlačiť
Poslať
Poslať priatelovi
PoklesNárast
Veľkosť textu