Preskočiť pás s príkazmi
Prejsť na hlavný obsah
Essilor Slovakia > O VAŠOM ZRAKU > Zrakové chyby a ich korekcia > Hypermetropia (ďalekozrakosť)
Hypermetropia (ďalekozrakosť)
 

Hlavnou príčinou hypermetropie je „príliš krátke“ oko, to znamená, že vzdialenosť medzi rohovkou a sietnicou nie je dostatočne veľká. V tomto prípade sa obraz vytvára za sietnicou, takže hyperop vidí vzdialené predmety lepšie než blízke. Ostré a jasné videnie je možné dosiahnuť vynútenou akomodáciou, ktorá môže byť únavná a môže trvať dlho. Preto túto zrakovú vadu väčšinou sprevádza pocit unavených očí.

             

Na korekciu hypermetropie sa používajú konvergentné okuliarové šošovky (tenké na okraji a hrubé uprostred). Táto šošovka, ktorá sa tiež označuje ako plusová alebo konvexná, posúva obraz tak, aby dopadal na sietnicu, a obnovuje tak videnie do blízka.

Čím väčšia je ďalekozrakosť, tým ťažšia a uprostred hrubšia je okuliarová šošovka.

Riešenie pre hypermetropiu

Pre riešenie hypermetropie poskytuje spoločnosť Essilor veľmi ľahké okuliarové šošovky s tenkým stredom. Časy,  kedy boli okuliarové šošovky príliš hrubé a ťažké, sú už minulosťou – teraz budete radi nosiť pohodlné okuliare.

Pre hypermetropov so slabou a strednou korekciou:

Pre pacientov s kombinovanou myopiou a presbyopiou:

Doporučené riešenie pre váš zrak sú progresívne okuliarové šošovky Varilux.
Sú vhodné pre korekciu hypermetropie a umožnia vám venovať sa všetkým aktivitám, pretože dokonale uvidíte do blízka i do diaľky.


$Resources:imgRssButtonImgAlt;
RSS kanál
Vytlačiť
Vytlačiť
Poslať
Poslať priatelovi
PoklesNárast
Veľkosť textu