Preskočiť pás s príkazmi
Prejsť na hlavný obsah
Myopia (krátkozrakosť)
 
Myopia je zraková vada, spôsobená prevažne „príliš dlhým okom“ – to znamená, že vzdialenosť medzi rohovkou a sietnicou je príliš veľká. V takom prípade sa obraz tvorí pred sietnicou takže myop má problém vidieť vzdialené predmety, ale blízke vidí dobre. Čím viac krátkozraký človek je, z tým menšej vzdialenosti musí predmet pozorovať, aby ho videl ostro a jasne.

              

Myopiu je možné korigovať pomocou rozptylovej šošovky, ktorá má tenší stred než okraje. Táto šošovka, označovaná tiež ako mínusová alebo konkávna, posúva obraz tak, aby dopadal na sietnicu, a obnovuje tak videnie do nekonečna.

Čím väčšia je krátkozrakosť, tým ťažšia a na okrajoch silnejšia je okuliarová šošovka. Nie je to estetické, okuliarová šošovka je nepohodlná a značne obmedzuje výber vhodného rámu.

Riešenie pre myopiu

Pre riešenie myopie ponúka spoločnosť Essilor veľmi ľahké okuliarové šošovky so stále tenšími okrajmi. Časy, kedy boli okuliarové šošovky príliš hrubé a ťažké, sú už minulosťou – teraz môžete nosiť okuliare, ktoré vylepšia váš vzhľad.

Pre myopov so slabou a strednou korekciou:

  • Okuliarové šošovky Stylis: tenké a estetické
  • Okuliarové šošovky Ormix: kvalitné a komfortné
  • Okuliarové šošovky Airwear: odolné a bezpečné
  • Okuliarové šošovky Trexa: ľahké a odolné
Pre myopov so silnou korekciou:

  • Okuliarové šošovky Lineis: istota a komfort
Pre nositeľov s kombinovanou myopiou a presbyopiou
  • Doporučené riešenie pre váš zrak sú progresivne okuliarové šošovky Varilux. Sú vhodné pre korekciu myopie a umožnia vám venovať sa všetkým aktivitám, pretože dokonale uvidíte do blízka i do diaľky.


$Resources:imgRssButtonImgAlt;
RSS kanál
Vytlačiť
Vytlačiť
Poslať
Poslať priatelovi
PoklesNárast
Veľkosť textu