Lepší komfort

Crizal Prevencia

Technológia Crizal Prevencia filtruje škodlivé UV žiarenie a modré svetlo a súčasne prepúšťa žiaduce svetlo - každodenná ochrana pred škodlivým žiarením.

Benefity

Ochrana pred škodlivým modrým svetlom

Poskytuje až trikrát vyššiu ochranu pred škodlivým modrým svetlom oproti bežným okuliarovými šošovkám.**

Ochrana proti UV

Vaše okuliarové šošovky odraza 100% UV a UVB žiarenia.

Vodoodpudivé

Okuliarové šošovky odpudzujú vodné kvapky

Odpudzujú prach

Naše okuliarové šošovky odpudzujú prachové častice.

Odolnosť proti poškriabaniu

Zistite, ako budú vaše okuliarové šošovky odolávať poškriabaniu.

Odolnosť proti šmuhám

Vaše okuliarové šošovky odpudzujú nepríjemné šmuhy.

MYSLITE NA BUDÚCNOSŤ

Digitálne displeje a obrazovky, kancelárske osvetlenie, žiarivky - modré svetlo je všade okolo nás. A tiež ak sme vonku, pretože slnko je v skutočnosti jeho najväčším zdrojom. Niektoré časti spektra modrého svetla sú pre náš každodenný život dôležité, napríklad pre reguláciu spánkového cyklu, ovplyvňujú našu náladu a kognitívne výkony. Nie všetky zložky modrého svetelného spektra sú ale užitočné. Dlhodobé a pretrvávajúce vystavenie zraku škodlivému modrému svetlu (alebo modrofialovému svetlu) môže prispieť k dlhodobému poškodeniu vášho zraku.

Virtuálne vyskúšanie Crizal Prevencia šošoviek

Vyskúšajte si okuliarové šošovky Crizal prevencia v rôznych rámoch a nájdite tú správnu kombináciu presne pre vás.

Virtuálne vyskúšanie Crizal Prevencia šošoviek

Ochrana pred škodlivým UV žiarením a modrým svetlom

Škodlivé svetelné lúče môžu byť pre vaše oči nebezpečné tak, ako sú nebezpečné pre vašu pokožku, ich efekt sa kumuluje, urýchľuje starnutie očí a výskyt zákalov. Modrofialové svetlo bolo pred nedávnom označené ako škodlivé pre bunky očnej sietnice. Spôsobuje dlhodobé poškodenie očí a môže urýchliť potenciálny výskyt vekom podmienenej makulárnej degenerácie (VPMD). Technológia Crizal prevencia viditeľne odráža škodlivé modrofialové svetlo od vašich okuliarových šošoviek a pomáha chrániť zrak.

 

INOVÁCIA V KAŽDOM OHĽADE

Technológia Crizal Sapphire UV zaisťuje, že vaše okuliarové šošovky odpudzujú škrabance, fľaky, vodné kvapky a prachové častice. Inými slovami - vaše okuliarové šošovky sú neuveriteľne kvalitne chránené. Čo sa hodí pri každodenných aktivitách.

Okuliare so šošovkami spoločnosti Essilor s technológiou Crizal Sapphire sú odolné voči škrabancom

ZAVIAZALI SME SA K TESTOVANIU BENEFITOV

Vykonávame systematické testy, aby sme zaistili dôkaz o benefitoch našich produktov

14 185 ľudí

testovalo a hodnotilo Essilor okuliarové sklá v každodenných situáciách

18 981 osôb

testovalo okuliarové šošovky spoločnosti Essilor

312 štúdií

okuliarových šošoviek spoločnosti Essilor bolo vytvorených v spolupráci so spotrebiteľmi

Kompletné riešenie vašich okuliarových šošoviek, ktoré chránia váš zrak a ponúkajú rad benefitov

Korekcia zraku

Eyezen

Jednoohniskové okuliarové šošovky. Pomáhajú vašim očiam oddýchnuť si od počítača a mobilu a zároveň chránia váš zrak pre budúcnosť.

Dozvedieť sa viac

Korekcia zraku

Varilux X Series

Varilux X Series je prvou radou okuliarových šošoviek Varilux, ktorá výrazne znižuje nutnosť pohybu hlavou a zaisťuje, že máte v rámci bežných i menej bežných denných aktivít na dosah ruky videnie tak prirodzené, ako je to len možné.

Dozvedieť sa viac

Korekcia zraku

Varilux E Series

Okuliarové šošovky Varilux E Series poskytujú už od prvého momentu perfektne ostré videnie a vizuálny komfort.

Dozvedieť sa viac

 

(1)Crizal Prevencia blocks 20% of the harmful Blue-Violet light, reducing retinal cell death by 25%. The Blue-Violet light cut may slightly differ depending on lens material. In vitro experiments conducted by Essilor and Paris Vision Institute,Retinal Pigment Epithelium cells were exposed to Blue-Violet light, reproducing the physiological exposure to sunlight of the 40-year-old human eye.(2) The E-SPF® index depends on the lens material itself and the coating. E-SPF® is a global index rating the overall UV protection of a lens. E-SPF® was developed by Essilor International and endorsed by 3rd party experts.Lens performance only. The E-SPF® index excludes direct eye exposure that depends on external factors (wearer’s morphology, frame shape, position of wear). E-SPF®=10 for Crizal® UV lenses with Essilor Orma 1.5®.(3) Crizal scratch guarantee, terms and conditions apply(4) Harmful light = UV and blue-violet light(5) The outer retina is composed of retinal pigment epithelium (RPE) cells plus the outer segments of visual photoreceptors. RPE is critical to the functioning, survival and constant renewal of photoreceptorsSunlight and the 10-year incidence of age-related maculopathy: The Beaver Dam Eye Study. Arch. Ophthalmol., 122, 750-757.New discoveries and therapies in retinal phototoxicity, Serge Picaud et Emilie Arnault, Points de Vue N°68, Spring 2013.