Ochrana zraku

Xperio Polarised

S Xperio sa vaše okuliarové šošovky premieňajú na módne slnečné okuliare s tou najmodernejšou technológiou. Odstraňujú nepríjemné a oslňujúce odrazy z reflexných povrchov, čo je ideálne pre šoférovanie či pri športe.

Benefity

Skutočné vnímanie farieb

Citlivosť na farebný kontrast je zvýšená o 75%.*

Komfortné videnie

Odstraňuje oslňujúce odlesky.

Väčšia bezpečnosť

Polarizácia zlepšuje reakčné časy, aby tak podporila lepšiu schopnosť predvídania situácie za volantom.*

SKUTOČNÉ VNÍMANIE FARIEB

Ak technológiu Xperio Polarised skombinujete so svojimi korekčnými okuliarovými šošovkami, budú vaše slnečné okuliare nielen skvele vyzerať, ale budú tiež chrániť váš zrak. Technológia Xperio Polarised súčasne odstraňuje nepríjemné a oslňujúce
odrazy a aj zvýrazňuje farby, ktoré sa tak môžu naplno prejaviť. Tým je docielené zlepšenie farebného vnímania a zabraňuje tiež tomu, aby okuliarovými šošovkami prechádzalo oslňujúce svetlo.

Optimálne videnie aj na priamom slnečnom svetle. S technológiou Xperio Polarised sa vaše okuliarové šošovky premieňajú na módne slnečné okuliare s tou najmodernejšou technológiou. Objavte ich hneď teraz.

UŽ ŽIADNE OSLNENIA

Svetelné lúče prichádzajú zo všetkých uhlov. Ak sa lúče odrážajú od vodorovných plôch, akými sú cesty, voda či ľad, veľmi často dochádza k ich koncentrácii v horizontálnom smere. Vzniká tak viditeľné oslnenie, ktoré môže byť pre naše oči nepríjemné. Riešenie okuliarových šošoviek s technológiou Xperio Polarised prepúšťa iba vertikálne svetlo a tým dochádza k odstráneniu nepríjemného oslnenia.

 

IDEÁLNY NA ŠOFÉROVANIE

Šoférovanie je pre väčšinu z nás štandardným spôsobom cestovania. Okuliarové šošovky Xperio Polarised zlepšujú šoférovanie tým, že eliminujú oslňujúce odlesky na mokrej vozovke, palubnej doske a iných vozidlách.

Žena v okuliaroch so šošovkami spoločnosti Essilor s technológiou Xperio Polarised

NAJLEPŠIA OCHRANA PRED UV ŽIARENÍM

Technológia Xperio Polarised ponúka tú najvyššiu úroveň ochrany proti UV žiareniu z celej našej ponuky technológií pre okuliarové šošovky. Vďaka tomu je technológia Xperio Polarised ideálna pre každého, kto má citlivé oči, alebo pre seniorov, ktorí podstúpili očné operácie.

Žena v okuliaroch so šošovkami spoločnosti Essilor s technológiou Xperio Polarised beží prírodou

Krištáľovo čistá voda

S technológiou Xperio Polarised vám môžu vaše okuliarové šošovky zlepšiť vizuálny zážitok pri vodných a zimných športoch. Redukujú oslnenie slnečným svetlom odrazeným od povrchov, ako sú vodná hladina, sneh či ľad.

Rodina v okuliaroch so šošovkami spoločnosti Essilor s technológiou Xperio Polarised pri mori

ZAVIAZALI SME SA K TESTOVANIU BENEFITOV

Vykonávame systematické testy, aby sme zaistili dôkaz o benefitoch našich produktov

14 185 ľudí

testovalo a hodnotilo Essilor okuliarové sklá v každodenných situáciách

18 981 osôb

testovalo okuliarové šošovky spoločnosti Essilor

312 štúdií

okuliarových šošoviek spoločnosti Essilor bolo vytvorených v spolupráci so spotrebiteľmi

Skombinujte technológie spoločnosti Essilor s technológiou Xperio Polarised

Korekcia zraku

Varilux X Series

Varilux X Series je prvou radou okuliarových šošoviek Varilux, ktorá výrazne znižuje nutnosť pohybu hlavou a zaisťuje, že máte v rámci bežných i menej bežných denných aktivít na dosah ruky videnie tak prirodzené, ako je to len možné.

Dozvedieť sa viac

Korekcia zraku

Varilux E Series

Okuliarové šošovky Varilux E Series poskytujú už od prvého momentu perfektne ostré videnie a vizuálny komfort.

Dozvedieť sa viac

Korekcia zraku

Eyezen

Jednoohniskové okuliarové šošovky. Pomáhajú vašim očiam oddýchnuť si od počítača a mobilu a zároveň chránia váš zrak pre budúcnosť.

Dozvedieť sa viac

 

(1) When combined with Crizal Sun UV

(2) Survey conducted on 27 wearers, comparing visual performance with polarized and non-polarised sunglasses under reflected glare by measuring contrast sensitivity – Saint-Maur R&D.

75% Improvement of contrast sensitivity: Survey contrast sensitivity and reaction times with polarised and tinted lenses in simulated driving daylight conditions – Institute for Vision research, Manhattan Vision Associates program #5331 – association for research in vision and ophthalmology 2009.

Improved visual acuity and reaction times when driving: Survey conducted on 27 wearers, comparing visual performance with polarised and non-polarised sunglasses under reflected glare by measuring contrast sensitivity – Saint-Maur R&D.