Preskočiť pás s príkazmi
Prejsť na hlavný obsah
Crizal Prevencia
Trvalá ochrana pre zdravie vašich očí
UV a modro-fialové svetlo je všade:
  • Vonku: Slnko vyžaruje UV a modro-fialové žiarenie po celý rok, nezávisle od toho, aké je počasie (slnečné, daždivé, zamračené, a pod.)

  • Vnútri: Modro-fialové svetlo je prítomné v LED a fluorescenčných svetelných zdrojoch, ktoré sú súčasťou väčšiny moderných zariadení (počítače, tablety, smartfóny, ...)

Svetlo hrá kľúčovú rolu pre naše zdravie. Celé spektrum viditeľného svetla je nevyhnutné pre vnímanie okolitého sveta: tvary, detaily,farby. Modro-tyrkysové je potrebné pre našu celkovú pohodu: reguláciu cyklu spánku/bdenia, náladu, kognitívny výkon a pod. Svetlo však môže byť príčinou predčasného starnutia očí. UV lúče sú nebezpečné pre naše oči rovnako ako pre našu pokožku, akumulujú sa počas celého života, urýchľujú starnutie očí a spôsobujú vznik sivého zákalu. Modro-fialové svetlo bolo nedávno identifikované ako škodlivé pre bunky sietnice. Spôsobuje dlhodobé poškodenie našim očiam a môže vyústiť do vzniku VPMD (vekom podmienenej makulárnej degenerácie).  Keďže svetlo je nielen škodlivé ale aj potrebné pre naše zdravie, Crizal Prevencia chráni oči selektívnou antireflexnou technológiou LIGHT SCAN.
 
Táto prelomová technológia kombinuje 3 kľúčové faktory súčasne:

1. Chráni naše oči pred predčasným starnutím selektívnym filtrovaním škodlivého svetla.
2. Podporuje našu celkovú pohodu prepúšťaním potrebného svetla (vrátane prospešného modro-tyrkysového).
3. Poskytuje optimálnu čírosť a priehľadnosť a chráni okuliarové šošovky pred odleskami, nečistotami, poškriabaním, prachom a vodou. 

 

Crizal Prevencia je tiež prvou čírou okuliarovou šošovkou s viditeľným dôkazom účinku proti škodlivému modro-fialovému svetlu vďaka fialovým odleskom. Opýtajte sa svojho očného špecialistu na Crizal Prevencia proti škodlivému modrému svetlu, ktoré je prítomné všade, vonku aj vnútri. Chráňte svoje oči a oči svojich detí s okuliarovými šošovkami Crizal Prevencia!
 
 

 


$Resources:imgRssButtonImgAlt;
RSS kanál
Vytlačiť
Vytlačiť
Poslať
Poslať priatelovi
PoklesNárast
Veľkosť textu