Preskočiť pás s príkazmi
Prejsť na hlavný obsah
Essilor Slovakia > OKULIAROVÉ ŠOŠOVKY > Špeciálne okuliarové šošovky
Špeciálne okuliarové šošovky
Okuliarové šošovky Essilor Exceptio uspokoja pacientov s veľmi silnou ametropiou
Spoločnosť Essilor sa každý deň stará o to, aby každému umožnila vidieť svet lepšie. Už takmer 150 rokov spĺňajú naše špeciálne okuliarové šošovky požiadavky pacientov s veľmi silnou ametropiou a teraz aj s presbyopiou, a ponúkajú efektívne a estetické riešenia.

Specialne sosovky.jpg

SORTIMENT OKULIAROVÝCH ŠOŠOVIEK EXCEPTIO

  • Sférické dioptrie od -40 do +30 D pre jednoohniskové okuliarové šošovky a od -25 do +10 D pre okuliarové šošovky pre korekciu presbyopie
  • Cylinder až do 12,5 D.
  • Prizmy až do 15 D.
  • Materiály Stylis 1.67 a Orma 1.5.
  • Možnosť antireflexnej úpravy. 
  • Jednoohniskové okuliarové šošovky Essilor Exceptio.
  • Progresívne okuliarové šošovky Varilux Exceptio.

EXCELENTNÉ KNOW HOW
  • Vysoko špecializované dielne v našej francúzskej továrni Les Battants v Ligny-en-Barrois, kde sídli spoločnosť Essilor.
  • 12-členný tím odborníkov.
 


REMESELNÉ SPRACOVANIE LENTI
Odstránením časti okraja okuliarovej šošovky sa výrazne znižuje hmotnosť a periférne skreslenie Veľkosť optickej zóny zostáva dostačujúca pre videnie v celom zornom poli bez obmedzenia. Lentikulárnu úpravu je možné použiť ako pri plusových, tak aj u mínusových okuliarových šošoviek podľa potreby. Lentikulárne okuliarové šošovky významne zvyšujú komfort nosenia, estetický vzhľad okuliarov a uľahčujú zábrus do okuliarového rámu.

lenti.jpg

NÁSTROJE NA MIERU
Niektoré okuliarové šošovky vyžadujú vyvinutie špeciálnych nástrojov. Naši odborníci na špeciálne okuliarové šošovky často vyrábajú zo špeciálnej zliatiny kovu nástroje pre opracovanie povrchu určené len na jedno použitie. Tento flexibilný proces nám umožňuje reagovať na vaše špeciálne požiadavky.

nastroje na mieru.jpg

POLYMERIZÁCIA
Princíp spočíva v spojení dvoch okuliarových šošoviek z rovnakého materiálu. Tým vzniká široká škála možností pri výrobe špecifických okuliarových šošoviek z hľadiska výkonu a použitia. Táto technika vyžaduje perfektné opracovanie oboch okuliarových šošoviek a zručnosť experta, ktorý sa stará o tento výrobný proces.

polymerizacia.jpg

FRANKLINOVE BIFOKÁLY
Franklinove bifokály sa vyrábajú polymerizáciou okuliarových šošoviek. To umožňuje použiť okuliarové šošovky, ktoré oveľa viac vyhovujú požadovanému výsledku. Tento druh okuliarových šošoviek sa vyrába pre zákazníkov so špeciálnymi požiadavkami na videnie pri svojich aktivitách.

franklinove bifokaly.jpg

SVETOVÝ REKORD ESSILOR

V marci 2016 sme pre zákazníka zo stredného Slovenska vyrobili špeciálne okuliarové šošovky so silou -108 dioptrií. Pozrite si video, či bol s nimi spokojný :-)
 


 $Resources:imgRssButtonImgAlt;
RSS kanál
Vytlačiť
Vytlačiť
Poslať
Poslať priatelovi
PoklesNárast
Veľkosť textu