O nás

História Essilor

Zdieľať na

Už viac ako 160 rokov sa spoločnosť Essilor snaží prinášať nositeľom okuliarových šošoviek tie najlepšie a najinovatívnejšie riešenia pre zrak. Spoločnosť Essilor bola založená v roku 1972 zlúčením spoločností Esselte a Silor, ktoré v polovici 20. storočia dominovali francúzskemu trhu s okuliarmi.

Spoločnosti Esselte a Silor sa podieľali na vývoji pokrokových technológií, ktoré umožnili skupine dosiahnuť vedúce postavenie. Prvá progresívna okuliarová šošovka na svete, Varilux, bola vyvinutá v spoločnosti Société des Lunetiers (Esselte) v roku 1959. V rovnakom roku vznikla aj plastová okuliarová šošovka ORMA 1000, ktorá pochádza z dielne spoločnosti LOR (Silor). 

Inovácia je aj naďalej jedným z pilierov súčasnej stratégie skupiny: spoločnosť Essilor vynakladá ročne viac ako 150 miliónov Eur na výskum a vývoj a každý rok uvádza na trh viac ako 200 nových produktov a riešení.

Poslanie zlepšovať zrak bolo výslovne uvedené v zmluve o zlúčení z roku 1972 a aj dnes je hnacou silou skupiny pri napĺňaní jej poslania a politiky spoločenskej zodpovednosti. Zamestnanci skupiny organizujú početné akcie, ktoré majú sprístupniť korekciu zraku na celom svete. V roku 2007 bol založený nadačný fond Essilor Vision Foundation, ktorý umožnil vyšetriť zrak viac ako 70 000 detí a poskytol ľuďom v núdzi viac ako 15 000 dioptrických okuliarov.

Heslo "vidieť svet lepšie" je výsledkom bohatej histórie spoločnosti Essilor a východiskom našej práce v budúcnosti.

1849Založenie Association fraternelle des ouvriers lunetiers, združenia výrobcov okuliarových obrúb vo štvrti Marais v Paríži. Združenie sa neskôr premenovalo na Société des Lunetiers (SL) a v roku 1962 na Esselte.
1931Založenie Lissac Frères (Lissac Brothers) v Paríži.
1959Spoločnosť SL uvádza na trh progresívnu okuliarovú šošovku Varilux, vynájdenú Bernardom Maitenazem. V tom istom roku spoločnosť LOR (budúci Silor) uvádza na trh organickú okuliarovú šošovku Orma 1000.
1972Založenie spoločnosti Essilor zlúčením spoločností Esselte a Silor.
1975Vstup spoločnosti Essilor na Parížsku burzu.
1979Prvý výrobný závod spoločnosti Essilor v Ázii – na Filipínach.
1983Partnerstvo so spoločnosťou Cartier v oblasti dizajnu a pri výrobe luxusných rámov.
1988Uvedenie progresívnej okuliarovej šošovky Varilux Multi-Design na trh.
1991Spoločný podnik s americkou spoločnosťou LPG umožnil uviesť na trh organické fotochromatické okuliarové šošovky Transitions.
1992Na trh boli uvedené okuliarové šošovky Crizal no glare, ktoré potlačovali odlesky, boli odolné proti poškriabaniu, odtlačkom, prachu a vode.
1995Spoločnosť Essilor sa stáva súčasťou burzového indexu CAC 40. Akvizícia spoločnosti Gentex umožňuje spoločnosti Essilor uviesť v roku 1968 na trh polykarbonátové okuliarové šošovky Airwear.
2003Partnerstvo spoločností Essilor a Nikon s cieľom vyvinúť okuliarové šošovky so špičkovými úžitkovými vlastnosťami.
2006Uvedenie okuliarových šošoviek Varilux Ipseo na trh znamená prelom v individuálnom prispôsobení progresívnych okuliarových šošoviek.
2007Uvedenie progresívnych šošoviek s vysokým rozlíšením Varilux Physio na trh.
2009Uvedenie polarizačných slnečných šošoviek Xperio a automatického brúsiaceho systému Mr Blue na trh.
2010Akvizícia spoločnosti FGX International, popredného amerického výrobcu voľnopredajných okuliarov na čítanie. Uvedenie radu Essilor eyecode, inovácie v individuálnom prispôsobení okuliarových šošoviek.
2011Vytvoreni.e novej kategórie okuliarových šošoviek: Optifog, riešenie proti zahmlievaniu
201240. výročie založenia skupiny Essilor Group. Uvedenie 7. generácie progresívnych šošoviek Varilux S series na trh.
2013 
2014​Predstavenie nového systému proti zahmlievaniu okuliarových šošoviek - Optifog. Uvedenie Crizal Prevencia a Varilux E series na trh. Uvedenie novej farby Transitions - Grafitovo zelená.
2015​Uvedenie novej rady okuliarových šošoviek proti únave očí a od digitálneho sveta - Eyezen. Online objednávanie okuliarových šošoviek prostredníctvom systému Opsysweb. Rozšírená rada XTRActive.
2016NAUTILUS - exkluzívny demonštračný nástroj, ktorý umožní zákazníkom vybrať s istotou vhodné okuliarové šošovky.
Nový brousící systém DELTA 2 pre pohodlné brúsenie!
VARILUX DIGITIME - progresívne okuliarové šošovky určené pre prácu s digitálnymi zariadeniami.
Inovácie pre vodiča - okuliarové šošovky EyeDrive® perfektne spĺňajú požiadavky, ktoré na nás kladie riadenie automobilu. S ostrým obrazom a širokým zorným poľom sa do cieľa svojej cesty dostanete bezpečne a v pokoji, bez rušivého oslňovania.