O nás

Magazín Forbes označil spoločnosť Essilor za jednu z najinovatívnejších firiem sveta za rok 2017

Zdieľať na

Charenton-le-Pont, Francúzsko (23. 8. 2017) – Spoločnosť Essilor dnes oznámila, že ju magazín Forbes označil za jednu z najinovatívnejších firiem sveta za rok 2017. Spoločnosť Essilor si prvýkrát zabezpečila miesto v tomto prestížnom zozname v roku 2010 a odvtedy je každoročne zaraďovaná medzi 100 verejne obchodovaných spoločností, v ktorých investori vidia najväčší inovatívny potenciál ako v súčasnosti, tak aj v budúcnosti.

Inovácie, ktoré sú súčasťou DNA spoločnosti Essilor od samého začiatku, ju najviac odlišujú od ostatných a sú hybnou silou jej rastu. Inovatívna stratégia spoločnosti zameraná na zákazníkov znamená spĺňať, a dokonca predvídať potreby optických pomôcok pre 7,4 mld. ľudí na svete, z ktorých 2/3 potrebujú korekciu zraku, aby dobre videli. Všetci potrebujú ochranu zraku pred slnkom, UV žiarením a modro-fialovým svetlom.

Spoločnosť má na svojich najväčších trhoch tri inovatívne a technologické centrá a spolupracuje s medzinárodnou sieťou štátnych a súkromných výskumných inštitúcií na vývoji lepších riešení pre zrakové potreby všetkých spotrebiteľov bez ohľadu na miesto, kde žijú, alebo ich príjmy.

Súčasťou poslania spoločnosti Essilor skvalitňovať život zlepšovaním zraku sú snahy jej vývoja a výskumu
zameraného na šesť základných oblastí: ďalekozrakosť u seniorov, krátkozrakosť u dospelých mladšieho veku, pocit zdravia a zdravý zrak, ochrana pred slnkom, polarizované a fotochromatické sklá a vývoj inovatívnych služieb pre online predaj a inkluzívne obchodné modely na zlepšenie prístupu k starostlivosti o zrak pre osoby, ktorým sa jej nedostáva.

„Prístup spoločnosti Essilor k inováciám je zameraný na zákazníkov, na plnenie ich súčasných aj budúcich potrieb vďaka našim odborným skúsenostiam,“ hovorí Laurent Vacherot, predseda predstavenstva a generálny riaditeľ spoločnosti Essilor International. „Inovácie boli vždy základným kameňom našej stratégie. Máme jeden cieľ: celosvetovo zlepšovať kvalitu zraku.“


K ďalším významných nedávnym inováciám patrí:
- rad Varilux X: Táto nová progresívna šošovka bola navrhnutá tak, aby spĺňala stále sa meniace očakávania
generácie X, teda spotrebiteľov narodených v rokoch 1965 až 1980, ktorí sú vysoko aktívni, digitálne prepojení a nechcú sa nechať obmedzovať svojím zrakom. Zlepšuje zrak za obvyklú cenu a spĺňa celý rad funkcií pre videnie na krátku vzdialenosť, ktoré si dnešný životný štýl vyžaduje.
- Eyezen™: táto najnovšia technologická inovácia od spoločnosti Essilor ponúka spotrebiteľom pohodlie a
ochranu v dnešnom prepojenom svete. Je kombináciou prevratných technológií Essilor: Technológia Eyezen Focus znižuje zrakovú únavu a Eye Protect System filtruje modro-fialové svetlo bez zmeny vnímania farieb.

O rebríčku inovatívnych firiem magazínu Forbes:
V rebríčku najinovatívnejších firiem sveta (World‘s Most Innovative Companies) sa nachádzajú popredné
spoločnosti, ktoré budú s najväčšou pravdepodobnosťou úspešné ako v súčasnosti, tak aj v budúcnosti. Rebríček je výsledkom osemročnej štúdie, ktorú uskutočnil Clayton M. Christensen, profesor prelomových inovácií na Harvard Business School v spolupráci s Jeffom Dyerom, profesorom na Brigham Young University, a Halom B. Gregersom, profesorom riadenia ľudí na škole INSEAD. Umiestnenia v rebríčku sú výsledkom posúdenia „prémiovej prirážky z inovácií“ jednotlivých spoločností, ktorá meria prémiovú prirážku získanú spoločnosťou na akciovom trhu za očakávanú alebo predpokladanú inováciu.

Kontakty:Styk s investormiVéronique Gillet – Sébastien LeroyAriel BauerTel.: +33 (0)1 49 77 42 16Komunikácia s firmamiLucia DumasTel.: +33 (0)1 49 77 45 02Styk s médiamiMaïlis ThiercelinTel.: +33 (0)1 49 77 45 02